Pieredzes apmaiņas brauciens

Šī gada 20. līdz 22. jūnija biroja direktore Anita Šķinuma, aviācijas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs un dzelzceļa nodaļas vadītājs Jāzeps Luksts pēc Lielbritānijas Transporta negadījumu izmeklēšanas vadītāju padomes uzaicinājuma apmeklēja Apvienotās Karalistes jūras, gaisa un dzelzceļa negadījumu izmeklēšanas nodaļas, lai iepazītos ar šo izmeklēšanas nodaļu darba metodēm, dalītos pieredzē un veicinātu turpmāko sadarbību.

Mūsu mērķis bija papildināt mūsu teorētiskās zināšanas ar praktisku pieredzi par Lielbritānijas kolēģu rīcībā esošajām tehniskajām iekārtām, piemēram, datu iegūšanai no bojātām ierīcēm, zemūdens meklēšanas aprīkojumu, negadījumu simulācijas datorprogrammām un izpētīt iespēju to izmantošanai Biroja izmeklēšanās.

Otrās dienas beigās vienojamies par iespēju, nepieciešamības gadījumā, izmantot minētās iekārtas mūsu izmeklēšanās, tehnisko ekspertīžu veikšanai, datu iegūšanai no bojātām ierīcēm un negadījumu simulācijas modeļu izveidei.

Visās nodaļās galvenā prioritāte, tāpat kā TNGIIB ir incidentu novēršana nākotnē, izmeklēšana nekādā gadījumā nav saistīta ar vainas vai atbildības noteikšanu.