Nosēšanos uz autoceļa A1

Sakarā ar 2024. gada 4. maijā notikušo aviācijas nelaimes gadījumu ar pilotu skolas ERIVA piederošā gaisa kuģa TECNAM P2008 JC, nacionālā reģistrācijas zīme YL-EVA, piespiedu nosēšanos uz autoceļa A1 netālu no Ādažiem Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs (TNGIIB) uzsāka drošības izmeklēšanu, lai nepieļautu līdzīgu atgadījumu atkārtošanu nākotnē.

Notikuma dienā ar šo gaisa kuģi tika veikti trīs lidojumi, kuri norisinājās bez starpgadījumiem.  Pēc iepriekšējiem lidojumiem gaisa kuģis tika sagatavots šim lidojumam, pēc kā pilots kopā ar pasažieri veica uzlidošanu no Ādažu lidlauka. Atrodoties 1500 pēdu (ap 500m) augstumā, gaisa kuģa dzinējam parādījās nestabila darbība un vibrācija, tādēļ pilots pieņēma lēmumu meklēt piemērotu nosēšanās vietu. Sakarā ar to, ka gaisa kuģa gabarīti pārsniedza šosejas A1 braucamās joslas platumu, gaisa kuģis nosēšanās laikā ar kreisā spārna vidusdaļu sadūrās ar ceļazīmi šosejas A1 sadales līnijā, atsitoties pret to; gaisa kuģis iebrauca šosejas pretējā joslā, aizķerot ar labā spārna galu nākamo ceļazīmi, nolaužot borta aeronavigācijas gaismas uz spārna gala.

Lidojuma laikā gaisa kuģī atradās pilots un pasažiere, kuri negadījumā necieta. Pēc gaisa kuģa apstāšanās šosejas ceļmalā gaisa kuģa pilots paziņoja par notikušo.

Saņemot informāciju no pilotu skolas pārstāvja par notikušu atgadījumu, uz notikuma vietu izbrauca TNGIIB aviācijas nelaimes gadījumu izmeklētāji. Notikuma vietā tika veikta aviācijas nelaimes gadījuma apstākļu noskaidrošana, liecinieku iztaujāšana, gaisa kuģa apskate, kā arī tika paņemts degvielas paraugs un veiktas darbības pierādījumu saglabāšanai. Pēc nepieciešamo procedūru pabeigšanas gaisa kuģis no notikuma vietas tika evakuēts, apzīmogots un novietots Ādažu lidlauka angārā tā glabāšanai un turpmākai negadījuma izmeklēšanai.

Pēc veiktajām sākotnējām Izmeklēšanas darbībām un notikušā izvērtēšanas TNGIIB viedoklis ir tāds, ka aviācijas nelaimes gadījums, iespējams, ir saistīts ar gaisa kuģa dzinēja nestabilu darbību. Pašlaik izmeklēšanā notiek gaisa kuģa tehniskās dokumentācijas apkopošana un analīze, nepieciešamas tehniskās un laboratoriskās pārbaudes, kā arī negadījumā iesaistīto personu iztaujāšana.