Ēnu diena

  2022.gada 6.aprīlī Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojā (TNGIIB) pozitīvā gaisotnē tika aizvadīta Ēnu diena, uz kuru bija ieradušies seši ēnotāji vecumā no 9 līdz 19 gadiem.

  Ēnotājiem vispirms tika izstāstīts par TNGIIB funkcijām, izmeklētāju ikdienu un darbības specifiku. Tā kā Ēnotāji bija izrādījuši interesei par jūras un dzelzceļa nozari, tad viņi devās interesantās ekskursijās uz Rīgas Ostu un arī Šķirotavas dzelzceļa staciju.  Tādējādi Ēnotājiem tika dota iespēja nedaudz reālāk izjust izmeklētāju darbu, kas saistīts ar atrašanos negadījuma vietā.

  Ēnotāji viesojās Rīgas Ostā un Krasta apsardzes dienestā, izbrauca ar kuģi un apskatīja ostas dispečera punktu. Savukārt Ēnotāji Šķirotavas stacijā apskatīja ugunsdzēsības un palīdzības vilcienu, iepazinās ar tā darbība specifiku un īpašo nozīmi, lai sekmīgāk varētu uzsākt negadījuma izmeklēšanu.

  Šodien dzirdētais un redzētais Ēnotājiem ļaus labāk izprast TNGIIB darbību, kā arī veicinās skaidrību par profesijas izvēli nākotnē.