Dzelzceļš aktualitate

Saistībā ar 2020. gada 4. aprīlī dzelzceļa posmā Ilmāja - Kalvene notikušo dzelzceļa satiksmes negadījumu uz pārbrauktuves, kur kravas automašīna sadūrās ar pasažieru vilciena pēdējo vagonu, Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs (TNGIIB) pabeidza izmeklēšanu, 2021. gada februārī sastādot nobeiguma pārskatu, kurā iekļāva drošības ieteikumus, lai uzlabotu dzelzceļa transporta kustības drošību.
Par to, ka TNGIIB izdotie drošības ieteikumi ir ieviesti, TNGIIB Dzelzceļa avāriju izmeklēšanas nodaļas izmeklētāji pārliecinājās praktiski, apsekojot dzelzceļa pārbrauktuvi dzelzceļa posmā Ilmāja - Kalvene, kur 2020. gada 4. aprīlī notika minētā kravas automašīnas sadursme ar pasažieru vilcienu.
VAS „Latvijas Valsts ceļi” uz autoceļa braucamās daļas seguma pirms pārbrauktuves ir ierīkojusi šķērsvirziena trokšņu joslu, lai pievērstu transportlīdzekļu vadītāju uzmanību, tuvojoties pārbrauktuvei. (Ieteikums 2021-2) un Valsts a/s „Latvijas dzelzceļš” pārbrauktuvi ir aprīkojusi ar automātiskām barjerām. (Ieteikums 2021-3).